Mesto Svätý Jur

Novinky a oznamy

22.08.2017
Súťaž RECfruit- Eduard Slamka víťaz

Eduard Slamka zo Svätého Jura vyhral v súťaži RECfruit prvé miesto 

 

Tiež vám pri sledovaní nejakého videa napadne, ako by mohol vyzerať človek za kamerou? Prečo nakrúca, odkiaľ čerpá námety, v čom by sa chcel zlepšiť? RECfruit vyspovedal autorov víťazných prác.

Videli ste ich videotvorbu, poznáte ich mená a umiestnenia v súťaži RECfruit. Ak nie, práce a výsledky si môžete pozrieť na recfruit.sk. Content marketingová agentúra ContentFruiter si uvedomuje absenciu video makerov na slovenskom trhu, preto od marca 2017 hľadala začínajúce talenty v oblasti videotvorby. Hlavnou podmienkou súťaže bol vek od 15 do 26 rokov a téma „Ako to nerobiť“. Súťažiaci sa chopili kamery, nechali sa nakopnúť múzou a poslali množstvo prác, z ktorých sa pôvodne mali vybrať 3 víťazné. Kvalitných výstupov však bolo v rámci súťaže viac, preto boli udelené aj ďalšie dve špeciálne ceny. Feedback od odbornej poroty pozostávajúcej z umelcov a kameramanov z praxe dostali všetci ocenení.

Eduard Slamka (16) zo Svätého Jura získal vďaka videu Je to takto? prvé miesto. Dokáže človeka emocionálne dostať do situácie, v ktorej ho chce mať. „Pri nakrúcaní sa riadim mužským princípom niečo si dokázať :) Vystupňovaním istých okamihov chcem divákom postaviť i chlpy na pätách.“ Vložením nepredvídateľného prvku, prácou so zmyslami či otvorenou myšlienkou im dáva možnosť zvoliť si to najrelevantnejšie. „K mojej tvorbe sa, žiaľ, moji blízki vyjadrujú prevažne kladne. Skôr narodené ročníky sa posťažujú na prirýchle prestrihy medzi scénami, ale inak mi úprimne chýba konštruktívna kritika.“ Požiadavku zhrnúť svoj doterajší život do 3-minútového videa by Eduard s prehľadom vtesnal aj do 20 sekúnd, a to kvôli údajnej prchkosti. „Video makeri by sa mali pred kreatívnou tvorbou poriadne vyspať a zásobiť si mozog energiou. Iba tak si vedia predstaviť budúcu podobu filmu.“ Víťaza sme s otázkami zastihli na medzinárodnom podujatí umelcov Art Camp, na ktorom sa mohol zúčastniť vďaka výhre v súťaži RECfruit.

Súťaž RECfruit má za sebou nultý ročník, ktorý objavil viacero mladých a talentovaných video makerov schopných zviditeľniť sa vďaka vlastnej šikovnosti. Organizátorom iba potvrdil, že hľadanie šikovných tvorcov má zmysel. Preto veria, že motivuje aj ostatných potenciálnych záujemcov a dodá im odvahu prihlásiť sa do ďalšieho ročníka, ktorého príprava je už v plnom prúde.

 

 

Videomedailón Eduarda Slamku si môžete pozrieť tu:
https://www.youtube.com/watch?v=3KipoS5UEvQ

 

Výherné video Eduarda Slamku si môžete pozrieť tu:
https://www.youtube.com/watch?v=Ps_xznc2h58&t=36s