Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Oznam pre prevádzkovateľov malých zdrojov znečisťovania ovzdušia (MZZO) - právnické osoby a fyzické osoby podnikatelia

SÚBOR
Počet videní: 299
Oznam pre prevádzkovateľov malých zdrojov znečisťovania ovzdušia (MZZO) - právnické osoby a fyzické osoby podnikatelia

Prevádzkovatelia malých zdrojov znečisťovania ovzdušia (právnické osoby a fyzické osoby podnikatelia) , ktorí prevádzkujú MZZO:

  • energetické zdroje: kotly na tuhé, kvapalné a plynné palivo s výkonom do 0,3MW
  • zariadenia technologických výrob: lakovne, autoopravovne, pílenie dreva, údenie mäsa a rýb, mlyny, pekárne, spracovanie obilia a pod.
  • skládky materiálov: palív, surovín, produktov, odpadov, plôch, na ktorých sa vykonávajú práce, ktoré môžu spôsobovať znečisťovanie ovzdušia,
  • stavby, zariadenia a činnosti výrazne znečisťujúce ovzdušie: ČOV, čerpacie stanice PHM (obrat do 100 m3/rok), veľkochov hospodárskych zvierat (dobytka do 200 ks, ošípaných do 500 ks, prasníc do 100 ks a hydiny a zajacovité do 5 000 ks, ovce do 2 000 ks, kozy do 100 ks, kone do 300 ks) silážovanie, poľné a spevnené hnojiská, skládky - nádrže močovky a pod.

sú povinní každoročne do 15. februára oznámiť mestu údaje potrebné pre výpočet výšky poplatku za znečisťovanie ovzdušia (§ 6 ods. 4 zákona č. 401/1998 Z.z. o poplatkoch za znečisťovanie ovzdušia).

Táto povinnosť sa netýka rodinných domov.

Príslušné tlačivo  si môžu prevádzkovatelia MZZO stiahnuť v prílohe:

 

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum Zoradiť podľa:
Oznámenie_údajov_potrebných_pre_určenie_výšky_poplatku_za_znečisťovanie_ovzdušia_(malý_zdroj_znečistenia) Veľkosť: 190.4 kB Formát: pdf Dátum: 9.2.2023